Ciekawostki

Amerykańska wokalistka Beyonce Giselle Knowles-Carter urodziła się w roku 1981. Swój pierwszy solowy album wydała wydała w roku 2003. Jest pracoholiczką, swój dzień zaczyna podobno o piątej rano. Jest fenomenem muzycznym. Piszą o niej nie tylko plotkarskie magazyny i czasopisma muzyczne, ale także poważny miesięcznik „Forbes” czy ukazujący się na całym świecie magazyn o modzie „Elle”.

Beyonce to nie tylko znakomita wokalistka. Jest także wzorową matką; ma również głowę do interesów. Wystąpiła w kampaniach reklamowych American Express, Pepsi i Armaniego. W 2008 roku Beyonce zawarła związek małżeński z raperem Jay Z. Ślub był przypieczętowaniem związku trwające od 2002 roku. Cztery lata później, 7 stycznia 2012 roku na świat przyszła córka Beyonce i Jay Z, Blue Ivy. Na początku 2017 roku na swoim profilu na Istagramie artystka podzieliła się z fanami niezwykle radosną informacją. Beyonce oczekuje narodzin bliźniaków. Plotki o tym, że gwiazda jest w kolejnej ciąży krążyły już od dłuższego czasu, plotki okazały się więc prawdą.

Beyonce zdecydowała się spróbować swoich sił, jako wokalistka pod wpływem utworu „Vision of Love” Mariah Carey. Największymi idolami gwiazdy są: Whitney Houston, Michael Jackson i Diana Ross. Beyonce zapisała się także w historii nagród Grammy. Jest jedyną kobietą, która zdobyła w jednym roku aż 6 statuetek. Do 2010 roku nie udało się to żadnej wokalistce.

Czy powodem do dumy jest dla Beyonce nazwanie jej imieniem muchy Scaptia Beyonce – na to pytanie odpowiedzi można by szukać bardzo długo. Zdaniem naukowców z instytutu CSIRO odkryta w roku 1981 mucha bardzo przypomina amerykańską gwiazdę. Ulubiona liczba artystki to 4. Ma ją nawet wytatuowaną na serdecznym palcu. Do 2004 roku miała jeszcze jeden tatuaż przedstawiający postać modlącego się anioła. Gwiazda angażuje się bardzo mocno w działalność charytatywną. Nagrała między innymi singiel „Just Stand UP”. Zyski z jego sprzedaży przekazano na rzecz organizacji, która zbiera środki na walkę z rakiem. W roku 2008 podczas Diamond Ball została nagrodzona Diamentową Kulę.